Камп за сурфање

Пакувајте сурфер
7 ноќи

Заедничка соба

480 € по лице

Двокреветна соба

760 € за 1 лица

Двокреветна соба

960 € за 2 луѓе

  Вклучени:

Потопете се во 7-ноќно искуство со сурфање камп со исклучителни удобности

Придружете се на нашето сеопфатно 7-ноќно бегство во кампот за сурфање, дизајнирано да ги подигне вашите вештини за сурфање и истовремено да обезбеди незаборавно искуство на одмор. нашата камп за сурфање Порто Португалија  пакет нуди спој на луксуз и авантура, со следните карактеристики:

 • Удобно сместување за 7 ноќевања, обезбедувајќи мирен престој
 • Вкусен дневен појадок за да ги поттикне вашите сесии за сурфање
 • 6 професионално водени лекции за сурфање за да ги подобрите вашите вештини
 • Најсовремена опрема за сурфање и осигурување за време на часовите за вашиот мир на умот
 • Практичен превоз до часови за сурфање и возбудливи активности
 • Лесен трансфер до метро станицата Póvoa de Varzim, што ве поврзува со аеродромот во Порто
 • Бесплатна видео анализа и фотографии од вашите сурфани бранови за да го доловат вашиот напредок
 • Бесплатни велосипеди за истражување на околните слики на ваше слободно време
 • Нема лекции за сурфање на првиот и последниот ден

Откријте го врвното искуство во кампот за сурфање и создадете трајни спомени додека ја подобрувате вашата вештина за сурфање. Резервирајте сега за незаборавна авантура на  камп за сурфање Португалија .

Дополнителен пакет
Туристичка општинска такса

 

1.5 € за ноќевање до максимум 7 ноќевања. Деца под 16 години се ослободени од плаќање.
Трансфери
 •  Трансфер до аеродромот во Порто со повратен пат (20 минути возење) 70 €.
Час по јога 30 €

Дополнителна лекција за сурфање 40 €

 
Оброци*

Вечера 20 €
Свежа риба од нашето море 25€

 • Сите наши вкусни јадења се свежо подготвени, користејќи локални свежи и природни производи како дневна риба, месо и зеленчук.
 • Во придружба, Estela Surf & Hostel служи локални вина, уникатни по вкусови и со одличен квалитет.
 • После долг ден на сурфање, вкусниот мирис на нашата кујна ќе ве обележи засекогаш.

 

*Се што е надвор од дневното мени мора да се плати посебно.

Изградете го вашиот пакет сурфер.
Минимум 4 ноќевања.

Муабет Соба

69 € по лице.
Цена по ноќевање.

Двокреветна соба

109 € за 1 лице.
Цена по ноќевање.

Двокреветна соба

137 € за 2 лица.
Цена по ноќевање.

     Вклучени:

Искусете ја врвната авантура во кампот за сурфање со врвни удобности и услуги

Започнете со возбудливо патување во кампот за сурфање, дизајнирано да ги усоврши вашите вештини и да обезбеди незаборавно искуство на одмор. Нашиот пакет камп за сурфање комбинира удобност и возбуда со следните исклучителни понуди:

 • Пријатни сместувања за релаксирачки престој
 • Вкусен дневен појадок за да ги поттикне вашите сурфање авантури
 • Лекции за сурфање предводени од експерти за зајакнување на вашите вештини и самодоверба
 • Сеопфатна опрема за сурфање и осигурување за време на часовите за безгрижно искуство
 • Транспорт без проблеми до часовите за сурфање и ангажирани активности
 • За ваша погодност е обезбедена врвна опрема за сурфање
 • Лесен трансфер до метрото или автобуската станица Póvoa de Varzim за беспрекорно поврзување
 • Дополнителни фотографии од вашите сурфани бранови за да го цените вашиот напредок
 • Нема лекции за сурфање на првиот и последниот ден

Не пропуштајте ја шансата да ги подигнете вашите способности за сурфање додека уживате во волшебното бегство. Резервирајте го вашето место денес за незаборавно камп за сурфање во близина на Порто.

Дополнителен пакет
Туристичка општинска такса

 

1.5 € за ноќевање до максимум 7 ноќевања. Деца под 16 години се ослободени од плаќање.

Трансфери
 •  Аеродром во Порто со повратен пат (20 минути возење) 70 €.
Час по јога 30 €

Дополнителна лекција за сурфање 40 €

Оброци*

Вечера 20 €
Свежа риба од нашето море 25€

 • Сите наши вкусни јадења се свежо подготвени, користејќи локални свежи и природни производи како дневна риба, месо и зеленчук.
 • Во придружба, Estela Surf & Hostel служи локални вина, уникатни по вкусови и со одличен квалитет.
 • После долг ден на сурфање, вкусниот мирис на нашата кујна ќе ве обележи засекогаш.

 

*Се што е надвор од дневното мени мора да се плати посебно.

Естела има одлични места за сурфање на прекрасните плажи кои сè уште се малку познати.

икона на Estela Surf & Hostel

на Камп за сурфање во Порто се наоѓа во мирното село Естела, 20 минути од аеродромот во Порто и 10 минути од метро станицата Póvoa de Varzim.

Имаме неколку програми каде што можете да го додадете вашиот престој на нашата убава камп за сурфање Порто Португалија со часови за сурфање. Превозот до часовите е секогаш обезбеден од нас.

Нашето сместување има три заеднички спални соби и една двокреветна соба за оние кои сакаат малку поголема приватност.

Камп за сурфање
соба-естела-сурфање-хостел
двокреветна соба-сурфај-камп
Камп за сурфање

Вашите најдобри опции за сурфање на северот на Португалија

на најдобрите кампови за сурфање во Португалија!! Португалија го прави срцето на сурферската конзерва со емоции. Се наоѓа во Југоисточна Европа, граничи со Шпанија од север и исток, а со Атлантскиот океан на југ и запад. Оваа локација ја прави Португалија да има еден од најдобрите бранови во цела Европа, собирајќи ги сите бранови од север, југ или запад. Без разлика каде се наоѓате помеѓу 1794 километри од брегот на земјата, сигурно е дека ќе бидете само на кратко возење од добрите бранови. Проширувањето на брегот на Португалија нуди големо богатство на прекинувачи.

Од почетник до професионалец кој е на патување за сурфање на северот на Португалија, разновидноста на плажите за сурфање во Португалија лесно ќе го задоволи секое ниво на сурфање. Нема сомнеж зошто Португалија е една од омилените дестинации за одмор со сурфање во Европа! Искористете ги предностите на Камп за сурфање во Опорто!!

Дали сакате да имате незаборавно искуство?

Резервирајте го вашиот престој кај нас.
Книга сега
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
Потврдено од Monster Insights