Естела сурф и хостел

ПРОЕКТОТ

Овој проект доаѓа од спојот меѓу страста за морето и задоволството да се примаат пријатели дома.

икона на Estela Surf & Hostel

Estela Surf & Hostel е мал семеен хостел управуван од убав пар локални сурфери.

Сместено во малото и тивко село Естела, има привилегирана локација на само 5 минути од долгите и прекрасни бели песочни плажи каде што квалитетот на брановите е постојан.

Естела е на 10 минути од прекрасниот град Повоа де Варзим, кој е модерен град, но со многу поморска традиција. Друга голема предност на локацијата е тоа што е на само 20 минути од аеродромот во Порто (Опорто).

Куќата располага со тревник со овошни дрвја и бар со тераса каде што имате можност да се опуштите и да уживате во зајдисонце помеѓу природата и благосостојбата, пиејќи добро португалско вино или коктел доколку сакате.

Семејството

Кој сме ние

естела-сурфање-камп-тим

икона на Estela Surf & Hostel

Овој проект е роден затоа што нашата инспирација е морето е она што не движи е споделувањето на нашата куќа со луѓе од целиот свет обединети со истите идеали.

Тимот што го направи овој сон реалност ќе направи се за да се чувствувате како дома, правејќи го искуството во Estela Surf & Hostel незаборавно.

Овде сакаме да споделиме уникатни моменти со семејството и пријателите.

Марко Переира

Марко е практикант на сурфање повеќе од 20 години, неговата страст за морето постои уште од многу млад, неколку патувања низ светот во потрага по совршени бранови, тој ќе ви помогне да ги организирате вашите одмори во Estela Surf & Hostel. како и планирање на сите часови по сурфање и обезбедување дека ништо не успева да го направи искуството совршено

– Сопственик
– Менаџер
– Сертифициран FPS инструктор за сурфање од 1997 година

Ракел Оливеира

Како и Марко, и Ракел има огромна страст за морето, вежбала бодиборд 15 години и се натпреварувала речиси исто толку. Таа отсекогаш сонувала да отвори хостел бидејќи ужива во контакт со луѓето, таа ќе се грижи за сите ваши резервации и ќе се погрижи се да биде совршено за време на вашиот престој во Estela Surf & Hostel.

– Сопственик
– Менаџер
– Тренер за каросерија

Родриго Переира

Родриго е нивни син и има 15 години. Практикува бодиборд, е спортист федериран од Clube Naval Povoense и се чини дека ги следи стапките на неговите родители. Тоа ќе обезбеди добри моменти на диспозиција.

– Бодибордер
– Студент

Дали сакате да имате незаборавно искуство?

Резервирајте го вашиот престој кај нас.
Книга сега