Добредојдовте во Estela Surf & Hostel

Запознајте го нашиот камп за сурфање на северот на Португалија. Дојдете да доживеете неверојатно сурфање и опуштете се сами, со пријателите или семејството.

Море, сонце и пријатели

Естела сурф и хостел

Пранча де сурфање

Surfcamp

Совршена комбинација за незаборавен одмор.

Училиште за сурфање

Училиште за сурфање

Пробајте ги нашите часови по сурфање и придружете се на семејството.

НАШИОТ ПРОЕКТ

Estela surf & hostel е мал семеен бизнис на северот од Португалија.

Estela surf & hostel се наоѓа на неверојатно живописно место, на брегот на едно од најдобрите места за сурфање во Португалија.

Estela surf & hostel има изненадувачки опуштена атмосфера и ги има сите опции за сместување и опрема за сурфање, според вашите вкусови и можности.

Драго ни е да им посакаме добредојде на сите без разлика дали сте сами или со вашето семејство, почетник или искусен сурфер!

икона на Estela Surf & Hostel

Училиштето за сурфање

Оваа Училиште за сурфање е наменета за студенти кои сакаат да го посветат својот ден исклучиво на сурфање и во која организираме по две сесии на часови по сурфање дневно. Ова училиште е отворено 7 дена во неделата, вклучително и викендите.

Часови за сурфање на најдоброто училиште за сурфање во Португалија започнуваат секој ден, така што учениците можат да започнат со часови секој ден во неделата.

МЕТОД НА УЧИЛИШТЕ НА СУРФ

Учениците ги делиме во групи во зависност од нивното ниво на сурфање

Групата почетник никогаш не се вклучува во истите бранови како континуирана или напредна група, и обратно. Распоредот на часовите е обезбеден ден пред часовите, но обично состанокот пред часовите започнува во 9 часот наутро.

Штом сите ученици и инструкторското собрание за сурфање, еден од инструкторите дава објава за програмата за сурфање на училиштето на најдоброто училиште за сурфање во Порто за тековниот ден и на кое место за сурфање ќе одат студентите. Потоа, учениците одат на лице место или со наш превоз или пеш, во зависност од тоа на кое место ќе се одржува наставата. Тие се поделени во групи во зависност од нивото на сурфање, во сооднос од околу 5 студенти по инструктор. Првата сесија за сурфање се одржува од утро до ручек, а потоа следи ручек, а потоа втората сесија.

Во последниот дел од втората седница на сурфање на најдобрите кампови за сурфање во северна Португалија, групите се враќаат во кампот за сурфање, каде потоа во одредени денови се одржуваат сесии на видео анализа и корекција на часовите по сурфање. После тоа, студентите се конечно слободни до крајот на денот, за утредента наутро повторно да се сретнат со својата група и инструктори за сурфање.

СОВЕДУВАЊЕ НА КЛИЕНТИТЕ

Нашите гости и студенти по сурфање можат да ви кажат за нас подобро од кој било

Ракел, Марко и нивниот син Родриго го направија ова најдобро искуство во хостел! Од собите, и колку беспрекорно чисто местото го одржува Ракел (и нејзиното готвење), до часовите за сурфање ова место е 10/10. Во однос на вредноста за парите, тоа е неверојатно! Не можам да препорачам доволно!

Џон Дуган

Марко и Рејчел се најдобрите домаќини, толку топли, љубезни и дарежливи. Сè е беспрекорно чисто, тоа е како да престојувате во хотел, а не во хостел, особено со прекрасната градина и шезлонги. Рејчел е фантастичен готвач и препорачувам да останете на нејзините неверојатни вечери, апсолутно ги сакав. Марко е одличен учител по сурфање и толку познавања. Помеѓу сурфањето, вкусните оброци и неверојатните вибрации имав најдобар престој. Ви благодарам многу ❤️

Бан Куба

Многу убаво чисто, удобно, пријателско и пријатно сместување.
Одлични сесии за сурфање со речиси совршени услови, многу вкусна храна и добри вибрации. Одлично место!

Бјорн Костер

Откако бев таму четири пати:
Неверојатно пријателски домаќини. Многу грижлив. Добри семејни вибрации. И со колегите гости. Удобни кревети. Неверојатни плажи. Одлични лекции за сурфање. Вкусна португалска кујна. Одлична музика. Знаеш само што ти недостасуваше кога ќе дојдеш.

Иља Реп

Прекрасно место со одлични домаќини. Шармантен и многу чист. Појадокот е неверојатен со пумпање џем и солен путер 🙂
Домаќините се пријателски настроени и ви помагаат за се. Часовите за сурфање достапни со сопствениците и неодамнешниот бар во нивниот прекрасен двор. Рај за одмор и спортување со пријателите и семејството.

Пем Пем

џејм-листови-слика

Ова е најдобриот хостел во кој сум престојувал! Многу чисто, и многу добредојде. Прекрасно поминав дружејќи се со семејството што го води овој хостел. Сите таму се неверојатни и срдечни луѓе, кои се страстни за она што го работат! Незаборавно искуство!

Џејми Листови

Врз основа на осврти 50
Врз основа на осврти 50
9,8
Врз основа на осврти 98
9,8
Врз основа на осврти 98
Награда за сурфање камп
Награда за училиште за сурфање
Атлас за сурфање - Препорачан камп за сурфање 2023 година

Следете нè на Инстаграм

#estelasurfhostel

Дали сакате да имате незаборавно искуство?

Резервирајте го вашиот престој кај нас.
Книга сега
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
Потврдено од Monster Insights